W świecie bajek dzieciństwo nigdy nie przemija.

Podobno bajki są tym dla dzieci, czym piątkowy wieczór dla rodzica – chwilą wytchnienia, ukojeniem skołatanych nerwów i nadzieją na lepsze jutro. Nic zatem dziwnego, że „Bajki na dobranoc” autorstwa Małgorzaty Białek przyciągają rzesze czytelników, tak dzieci, jak i dorosłych. Któż by bowiem nie chciał jeszcze na chwilę znaleźć się w krainie, w której naprawę wszystko jest możliwe?

Wyjątkowe przygody niecodziennych bohaterów.

W książce „Bajki na dobranoc” znajdziemy wciągające opowieści, odpowiednie do czytania wieczorem przed snem, a wśród nich m.in. historię o piegowatej księżniczce, czy o rycerzu, który, aby rycerzem zostać, wpierw musiał… zdać egzamin, jak również nieco bardziej współczesne przygody astronautów. Krótkie formy prezentowanych w zbiorze opowiadań sprawiają, że najmłodsi czytelnicy nie będą mieli kłopotu z nadążeniem za fabułą, a być może nawet sami chętniej sięgną po tę pozycję, by – ku uciesze rodziców, ćwiczyć umiejętność prawidłowego czytania.

Historie napisane przez Małgorzatę Białek są nie tylko wciągające, ale też nasycone pozytywnymi elementami, z których dziecko może bez obaw czerpać. Bohaterowie bajek pokonują przeciwności w sposób przemyślany i pozbawiony agresji, a dokonując właściwych wyborów, stają się automatycznie przykładem do naśladowania. Opowieści, jak przystało na dobrą bajkę, zakończone są odpowiednim morałem, z którego zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy, mogą czerpać cenne wnioski.

Uniwersalny odbiorca dodatkowym atutem książki.

W przypadku ”Bajek na dobranoc” mamy również do czynienia z treścią skierowaną do uniwersalnego odbiorcy. Historie i przygody, opisane na stronach tej pozycji, dotyczą zarówno chłopców, jak i dziewczynek, dzięki czemu wszystkie dzieci znajdą w niej coś dla siebie. Jest to bardzo pozytywny aspekt, który zdecydowanie działa na korzyść zarówno samej książki, jak również jej autorki, i dodatkowo zachęca do sięgnięcia po jej twórczość. Zwłaszcza że książka ta jest opatrzona przepięknymi, wielobarwnymi ilustracjami.

Jak zatem łatwo wywnioskować, bajki zaproponowane młodym czytelnikom przez Małgorzatę Białek, wykraczają nieco poza oklepane pozycje książkowe, do jakich przywykliśmy zarówno jako czytelnicy, jak i rodzice. W zbiorze mamy do czynienia z opowieściami bardzo współczesnymi, również takimi, które opowiadają o całkiem zwykłych sprawach – o tym, że należy zawsze mówić prawdę, o tym, że przyjaźń jest prawdziwym skarbem, oraz o tym, że niesłuchanie mamy może mieć swoje przykre konsekwencje w postaci… No właśnie. O tym i o wielu innych sprawach młodzi czytelnicy powinni dowiedzieć się już sami.